"Člověk musí jet daleko, hrozně daleko,
aby se dostal co nejblíž k domovu."

KAREL ČAPEK

 

 

 

 

Kotlíkové dotaceNadace ČEZ

Toulavý baťoh Kladského Pomezí

 

 

 

 

11.03.2019

Malé Svatoňovice na veletrhu INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA v Hradci Králové

Obec Malé Svatoňovice, která je součástí Kladského pomezí, měla možnost se společně s dalšími obcemi a městy regionu prezentovat na 20. ročníku veletrhu INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA ve dnech 8. – 10. 3. 2019 v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové. 

Malé

Region Kladské pomezí má v expozici Královéhradeckého a Pardubického kraje (Východní Čechy) své podstatné místo. Každá obec, každé město z tohoto regionu má svůj příběh, svou historii, která upoutá každého turistu. Obec Malé Svatoňovice pod Jestřebími horami jsou toho příkladem - rodiště Karla Čapka, historie s příběhem o studánce se sedmi prameny – poutní místo, silná hornická minulost, vojenská historie s vybudovanou linii opevnění.
To vše se mohou návštěvníci veletrhu dozvědět nejen o Malých Svatoňovicích, ale také o jednotlivých členských obcích a městech, které Kladské pomezí zastupuje. Propaguje tak jejich historické památky, kulturu, tradice a akce, a to nejen v rámci společných propagačních materiálů, ale také v jejich vlastních. Foto z veletrhu zde.
Vlaďka Odrobiňáková, obec Malé Svatoňovice

Zpět